Kohila Keskkonnahariduse Keskus
Kohila Keskkonnahariduse Keskus on loodud 2009. aastal eesmärgiga pakkuda Raplamaa ja Lõuna- ning Lääne-Harjumaa piirkonna lastele, noortele ja täiskasvanutele keskkonnahariduslikku tegevust, koostada oma toimimiseks vajalikke keskkonnahariduslikke õppematerjale ning osaleda regionaalses, ülemaalises või rahvusvahelises keskkonnahariduslikus koostöös.
Keila jõgi Kohila südames
3.6
Autor: Irene Volk
Lisatud: 21.09.2021
Viimati muudetud: 02.09.2022
Sihtgrupp: Muu
Keskmine läbimise aeg: 45 minutit
 
Raja koostas Kohila Keskkonnahariduse Keskus eesmärgiga pakkuda võimalust tutvuda väikese osaga Kohilast Keila jõe ümbruses. Rada algab ja lõpeb Kohila raamatukogu juures, pikkus on u 2,2 km ja läbimisaeg u 35 minutit. Punktideni 5, 10 ja 11  tuleb kõndida rohu sees oleval rajal, millega arvestada jalanõude valikul. 
Rajal liikumiseks peab Sul olema nutiseade. Sisse peab olema lülitatud mobiilne andmeside ja GPS. Veendu, et seadme aku on laetud! Kaardil on mängija tähistatud liikuva rohelise täpikesega ja rajapunktid punaste täppidena. 

Kontakt
Kohila Keskkonnahariduse Keskus, mob 5855 8040

 
kaart
 
Puhta vee radadel Kohilas
4
Autor: Irene Volk
Lisatud: 07.10.2020
Viimati muudetud: 24.10.2020
Sihtgrupp: Muu
Keskmine läbimise aeg: 1 tund 18 minutit
 
Kaasa töötav mobiiltelefon, millel on mobiilne andmeside ja GPS sisse lülitatud. Ära unusta joogivett, mille oled võtnud kraanist oma korduvkasutatavasse pudelisse. Selga ilmale vastav riietus, jalga kummikud. Raja koostamist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
kaart
 
Kohila-Salutaguse-Alesti-Pahkla
4
Autor: Kirsti Solvak
Lisatud: 09.04.2019
Viimati muudetud: 04.07.2019
Sihtgrupp: Muu
 
Jalgrattaga läbitav rada pikkusega 35 km. Raja punktid tutvustavad teekonnale jäävaid keskkonnavaldkonna vaatamisväärsusi. Rajal on toitlustusvõimalus vaid Kohila alevis. Pahkla militaaralale sisenemine vaid Kaitseliidu loal.
 
kaart
 
Kohila-Hageri-Sutlema-Aandu kodulooline avastusrada
4.4
Autor: Kirsti Solvak
Lisatud: 13.08.2018
Viimati muudetud: 04.07.2019
Sihtgrupp: Muu
Keskmine läbimise aeg: 3 tundi 25 minutit
 
Kohila Keskkonnahariduse Keskuse ja Hageri muuseumi koostööna valminud avastusrada tutvustab Teile Kohila-Hageri-Sutlema ja Aandu piirkonna loodus- ja ajaloolisi objekte. Kodulooliste tekstide autor on Virve Õunapuu, loodusobjektide kirjeldused koostas Kirsti Solvak. 
Ühe allikana on kasutatud ka 2018. aastal Kohila Vallavalitsuse poolt välja antud kogumikku "Hageri Kihelkond. Aja lood", mille saab huvi korral soetada Kohila Raamatukogust.
Rada on  20 km pikk ning seda on mugav läbida jalgrattaga, sest kulgeb piki kergliiklusteed või vähese liikluskoormusega mustkattega teel. Vaadeldavatele objektidele on ligipääs ka sõiduautoga. 

Kontakt
Täpsustavate küsimuste korral palun pöörduge khk@kohila.edu.ee

 
kaart
 

Siin lehel on lihtsalt vaba aja veetmiseks mõeldud Avastusrajad. Raja valimiseks vajuta kaardil olevatel markeritel või vali menüüs sobiv piirkond ja kool.

Miinimum nõuded: operatsiooni süsteem iOS (versioon 8), Android 4.4 või Windows Phone 8.1. Vajalik on vähemalt 3G interneti ühendus ja töötav GPS moodul.